Europejski Dzień Języków Obcych

Czytasz
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

Europejski Dzień Języków Obcych

Październik 04, 2021 - 09:08
Opublikowano w:

26 września w całej Europie obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. Celem ustanowienia takiego dnia było zwrócenie uwagi na to jak ważna jest nauka języków obcych, która pozwala na porozumienie między narodami i lepsze zrozumienie różnorodności kulturowych, a tym samym łamanie barier i naukę tolerancji. W tym roku świętujemy też dwudziestolecie odkąd dzień 26 września został mianowany Europejskim Dniem Języków Obcych.

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego przywiązujemy ogromną wagę do nauki języków obcych, gdyż mamy świadomość tego, że znajdujemy się w samym sercu Europy i że znajomość języków pomoże w przyszłym dorosłym życiu naszym uczniom. Będą mieli szansę zaistnienia na europejskim rynku pracy, współpracy  z zagranicznymi kontrahentami, a także porozumienia się podczas wyjazdów wakacyjnych.

W tym roku nasi uczniowie świętowali Europejski Dzień Języków Obcych przygotowując plakaty z flagą oraz podstawowymi zwrotami krajów należących do Unii Europejskiej .Każdy uczeń miał też flagę przypiętą do odzieży. Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w konkursie na najlepszą prezentację lub plakat w języku angielskim prezentujący informacje o wylosowanym kraju należącym do Unii Europejskiej. Jury w składzie: pani wicedyrektor Marta Sieradzan, p. Anna Janas-Lewandowska, p. Adrian Krajewski oraz organizatorki obchodów tego dnia w naszej szkole -p. Anna Tarka oraz p. Justyna Majewska, po burzliwych obradach zadecydowało, werdykt został ogłoszony,  a dyplomy oraz upominki wręczyła pani wicedyrektor Marta Sieradzan.

Oto finaliści:

I miejsce zajęły uczennice klasy IP Nikola Jesionowska i Wiktoria Andrzejewska za prezentację o Szwecji;

II miejsce zajął uczeń klasy Ii- Kacper Libertowski, który przygotował prezentację o Cyprze;

III miejsce przypadło Nikoli Kolskiej z klasy IBW za plakat o Hiszpanii.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Pamiętajcie – znajomość języków obcych, to nie tylko dobrze zdana matura, ale również klucz  do porozumienia ponad narodami. Zapraszamy za rok ;-).

AT