Otwarcie Szkolnej Sali Muzycznej oraz Strefy do Chillowania

Czytasz
mniej niż
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

Otwarcie Szkolnej Sali Muzycznej oraz Strefy do Chillowania

Wrzesień 29, 2021 - 20:55
Opublikowano w:

 

29.09.2021 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego imienia Stefana Batorego w Koninie nastąpiło otwarcie Szkolnej Sali Muzycznej oraz Strefy do Chillowania.

Ten ważny dla naszej szkoły dzień uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz oraz znamienici goście: Zastępca Prezydenta Miasta Konina- p.Witold Nowak, Koordynator ds. Młodzieży i Projektów Kreatywnych Urzędu Miejskiego –p.Agnieszka Gołębiowska , były dyrektor szkoły- p.Krzysztof Pachciarz, obecna dyrektor-p.Ewa Dąbrowska wraz z kierownictwem placówki, nauczyciele oraz uczniowie.

Uroczystość rozpoczęła się od oficjalnego przecięcia wstęgi w Sali Muzycznej, następnie mogliśmy wysłuchać utworów jazzowych w wykonaniu szkolnego zespołu MIDWAY, który powstał 4 lata temu i od tamtej pory jest prowadzony pod kierunkiem pana Marcina Pawlika. Uczniowie rozwijają  swoje talenty i zainteresowania muzyczne ćwicząc na instrumentach  ufundowanych  przez  szkolną Radę Rodziców i Radę Słuchaczy.

Aby stworzyć  uczniom jeszcze  lepsze warunki do rozwijania” muzycznych  osobowości”powstała Sala Muzyczna, którą od dniu dzisiejszego oficjalnie uważamy za otwartą. Natomiast szkolna Strefa Chillowania, to pomysł, który powstał podczas mapowania zasobów w dniu 30.04.2021 r. (mapowanie zasobów to działanie wynikające z projektu „Szkoła Naszych Marzeń” )– a ponieważ Uczniowie ZSCKU są bogaci w marzenia , dlatego „wymarzyli” sobie takie miejsce. UDAŁO SIĘ..

Inicjatywą uczniów było stworzenie takiej przestrzeni w szkole, w której mogliby się relaksować, ale przede wszystkim integrować, odbudowywać relacje czy po prostu wspólnie spędzać czas. Nasza szkoła tworzy zatem Szkołę Naszych Marzeń, miejsce przyjazne uczniom.

MS