Pożegnanie przechodzącego na zasłużoną emeryturę Dyrektora Pana Krzysztofa Pachciarza

Czytasz
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

Pożegnanie przechodzącego na zasłużoną emeryturę Dyrektora Pana Krzysztofa Pachciarza

Sierpień 30, 2021 - 18:45
Opublikowano w:

Dnia 30 sierpnia 2021 r. Nauczyciele oraz Pracownicy Administracji i Obsługi  ZS CKU w Koninie pożegnali przechodzącego na zasłużoną emeryturę Dyrektora tej placówki Pana Krzysztofa Pachciarza. Uczniowie i Rodzice podziękowania złożyli 25 czerwca 2021 r. podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego. W trakcie spotkania Pan Dyrektor przedstawił swój ponad 40 letni dorobek zawodowy i podziękował wszystkim współpracownikom. Następnie podziękowania i życzenia kierowane były pod adresem Pana Dyrektora:

„Panie Dyrektorze, w imieniu naszej szkolnej społeczności spod znaku Batorego, mam zaszczyt serdecznie podziękować:

  • za to, że nie liczył Pan godzin i lat, by inwestować je w nasz szkolny świat,
  • za to, że długością dni, zmiennością zdarzeń odmierzał Pan czas, nie szczędząc sił, by Batorego jaśniał blask,
  • za to, że w morzu dat własny zaznaczył Pan ślad, a właściwie mnóstwo śladów, po których będziemy iść” – powiedziała wicedyrektor Ewa Dąbrowska

„Panie Dyrektorze niewątpliwie najważniejszym emerytalnym prezentem będzie - tak nam się wydaje - dostatek tzw. wolnego czasu. Niech ta zapracowana 40-tka ustąpi miejsca kolejnej 40-tce tym razem takiej spod znaku: nic nie trzeba, jedynie można!” – dopowiedział wicedyrektor Jan Wawrzyniak.

Prowadzący uroczystość wicedyrektorzy życzyli Panu Dyrektorowi by:

  • to życie po ponad 40 latach doświadczenia zawodowego dalej smakowało niczym wino,
  • nie zmieniały się priorytety: rodzina, przyjaciele, zdrowie,
  • w życzliwej pamięci pozostały przeżyte w ZS CKU lata, poznani tutaj ludzie, pozyskani przyjaciele,
  • ciekawość świata, ludzi, historii i kultury ciągle skłaniała do pakowania walizek i przemierzania szlaków, na których cuda natury i architektury, a i ludzie niezwykli zapierają dech w piersiach,
  • z krajobrazu świata znikły wirusy złośliwe, obostrzenia dokuczliwe i dystanse nieznośne, a jedyna epidemia, jaka się rozprzestrzenia niech zwie się ludzką życzliwością i szacunkiem wzajemnym- najlepiej codziennym.